O sołectwie

Lednica Górna
Województwo małopolskie
Powiat wielicki
Gmina Wieliczka
Powierzchnia 281,24 ha km²
Położenie 49° 58'  N
20° 05'  E
Ludność (2007)
 • liczba ludności

ok 1298 mieszkańców w 298 oddanych do użytku domach
Strefa numeracyjna
(do 2005)
012
Kod pocztowy 32-020

Tablice rejestracyjne

 

sołtys wsi Lednica Górna:

a.war@interia.pl

a.war@lednica.wieliczka.eu

 

KWI

 

Andrzej Warzecha

tel. 0668205002

0122883015

Lednica Górnawieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie wielickim, w gminie Wieliczka.

Malownicza wieś w Gminie Wieliczka  o szerokim przekroju zabudowy, od starych domków drewnianych po nowoczesne zespoły budynków.

W ostatnim dziesięcioleciu wieś rozwija się bardzo dynamicznie i zaludniana obecnie jest najczęściej przez mieszkańców Krakowa szukających spokojnego i bezpiecznego zamieszkania. Przez minione 10 lat liczba mieszkańców wzrosła o 100%.

Wieś posiada wodociąg miejski, prąd i gaz a obecnie celem Gminy Wieliczka jest przygotowanie kanalizacji.

Istotną inwestycją finansowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka na najbliższy okres we wsi Lednica Górna jest budowa świetlicy wiejskiej w centrum wsi dla dobra mieszkańców Lednicy Górnej, wraz z infrastrukturą dla aktywnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych (projekt jest już w trakcie realizacji).

Równoległą inwestycją wspólną dla Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie jest budowa chodników, przystanków i przejścia dla pieszych przy ul. Gdowskiej (dr. 966), przebiegającej przez wieś Lednica Górna w kierunku Gdowa, na odcinku od Wieliczki do końca wsi Lednica Górna. Z tej ogromnej inwestycji wykonane  zostały  już prace związane  z  odwodnieniem drogi , budową nowego  chodnika z kostki brukowej  oraz  położeniem  nowego  asfaltu.  Obecnie  czekamy na budowę  zatok przystankowych oraz przejść  dla pieszych.

 Teren wsi jest pagórkowaty i zgodnie ze szlakami turystycznymi doskonały na wycieczki piesze i rowerowe, a oddychając czystym i zdrowym powietrzem możemy podziwiać w oddali panoramę Wieliczki i Krakowa.

Prognoza pogody

Pogoda w Wieliczce
 

Mapa Lednicy Górnej

Mapa Lednicy Górnej
 

Galeria

 
„SIUDA BABA – NASZA TRADYCJA, ZAKUP STROJÓW REGIONALNYCH DLA GRUPY FOLKLORYSTYCZNEJ WSI LEDNICA GÓRNA„ Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4- Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013